пн-пт 10-19 RU | UA (098) 018-85-65, (063) 407-59-93
Сміливо набирайте - безкоштовно, з усіх операторів!
КОРЗИНА
ВАШ КОШИК
Товарів: 0
Сума: 0
Оформити замовлення
Сьогодні - найкращий час творити і втілювати мрії! Ми працюємо для Вас.

Матеріалів для виготовлення малих барабанів

Матеріалів для виготовлення малих барабанів

Матеріали для виготовлення
 
малих барабанів
 
У цій статті ми представимо вам дослідження, які провели фахівці компанії Drum Solo на прикладі їхньої продукції, завдяки чому ви зможете краще зрозуміти відмінності барабанів з різних матеріалів і їх головні особливості. Для більшої зручності всі інструменти описані в порівнянні з найбільш популярним і поширеним барабаном, виготовленим з клена.
 
Yellow Birch
 
Цей барабан виготовлений з жовтої берези (Betula Alleghaniensis), яка росте в східній частині Сполучених Штатів, головним чином на Півночі та в області Великих озер. Інструмент володіє дуже чистим тембром з невеликим призвуком біля краю.
 
Порівняно з кленом, березі притаманний більш чистий низький тон. Вона володіє хорошим динамічним діапазоном, який не змінює характер звуку на різній гучності виконання. Частотний діапазон більше, ніж у клена. Береза здається більш повнозвучною, не такою обмеженою, як клен.
 
При налаштуванні діапазону барабан реагує швидко і легко. При будь-якій динаміці береза відповідає повною мірою і має співзвучний низький кінець. Якщо налаштовувати високий звук, натягнення верхнього пластика буде меншим, ніж на кленовому барабані.
 
Що стосується резонансу, то береза має дуже швидкий розпад з невеликим призвуком по кільцю. По гучності цей інструмент такий , як і кленовий. Цей барабан відмінно підходить для роботи в студії.
 
Granadillo
 
Інструмент зроблений з дерева гранаділла (Platymiscum Yucatanum), що росте на території від Мексики до Центральної Америки. Особливістю цього матеріалу є те, що він дуже твердий, важкий і щільний.
 
Барабан відрізняється повним, багатим і теплим звучанням, багато високого тону, який підтримується сильною серединою і низькими частотами. Гранаділла має дуже чистий звук на відміну від клена, який володіє обертонами на всіх динамічних рівнях. Звучання відрізняється багатством низу, хорошою серединою і достатньою кількістю високих частот.
 
Володіє хорошим діапазоном частот, завдяки якому барабан має повне звучання на відміну від клена . Гранаділла видає високоякісні частоти, які зникають при гучному звучанні, створюючи більш чистий, сильний і повно звучний барабан. Цей інструмент може похвалитися дуже хорошим резонансом.
 
По гучності барабан такий , як з клена, і однаково добре звучить в будь-якій своїй точці, від центру до краю.
 
Jatoba
 
Виготовлений цей барабан з бразильської вишні (Hymeneae Courbaril). Це дерево росте в тропічних лісах Амазонки і в Центральній Америці.
 
Барабан дає більше високих частот, ніж клен при такому ж натягненні пластиків. Відрізняється «вінтажним» звуком з великим об'ємом, якого так не вистачає багатьом старим барабанам, виготовленим з клена. Цей інструмент володіє повним і вибуховим звучанням на великій гучності. Що стосується тонального діапазону, то він має об'ємну середину і низ, мається багато високих призвуків по кільцю, які практично неможливо усунути.
 
Діапазон налаштування обмежений. Найкращого звучання можна досягти, слабо натягнувши нижній пластик і середньо натягнувши верхній. При такій настройці барабан знаходить "повний", старовинний звук. Щоб позбавиться від призвуків, найкраще використовувати невеликий демпфер.
 
Резонанс коротший порівняно з кленом. Цей барабан має одну з найбільших областей гри, звук залишається повним навіть близько краю барабана. У звучанні переважають середні частоти, завдяки чому інструмент, виготовлений з бразильської вишні, має більше обсягу, ніж кленовий.
 
Барабан відрізняється високою чутливістю, добре реагує на всіх рівнях гучності. Цей інструмент не можна назвати універсальним. Найкраще він підійде для роботи з біг-бендом завдяки повному, багатому, старовинному звучанню.
 
Hickory
 
Північноамериканська деревина гикори, з якої виготовлено цей барабан, важить трохи більше клена. У подачі гикори буде незначно вище клена. Інструмент із цієї деревини має більш повний, більш багатий звук, ніж кленовий. Крім того, він відрізняється великою кількістю низьких частот і середини, при цьому він також має високі частоти. Об'ємом і діапазоном налаштування гикори такий , як клен.
 
Таким чином, у порівнянні з кленом це більш повно звучний барабан, що володіє більш об'ємним звучанням.
 
Bubinga
 
Виготовлений цей барабан з дерева Бубінга, або Африканського Червоного дерева (Guibourtia Demeusei), що росте в Центральній і Середній Африці. Ця деревина, якщо порівнювати з цукрового клена, на 18% більш важка, на 88% більш тверда, на 28% більш сильна, але й коштує вона в два рази дорожче клена.
 
Особливістю бубингу в порівнянні з багатьма іншими породами є більш тепле, багате звучання з домінуючими середніми частотами, при цьому його фундаментальна подача вище, ніж у клена. Характер звуку не змінюється в діапазоні від ppp до fff.
 
Найкраще звучить невелика точка, що охоплює приблизно 1.5 дюйма від центру, враховуючи численні звукові варіанти. Налаштування можливе більш вільне. При цьому варто врахувати, що при низькому налаштуванні бубингу звучить краще, ніж при високому, так як втрачає фарби.
 
Менше обертонів по кільцю, ніж у клена. На fff має трохи більшу гучність. Дуже чутливий, завдяки чому відмінно реагує на всіх рівнях гучності. Барабан з бубінга володіє більшою музикальністю і гнучкістю, ніж кленовий.
 
Chechen
 
Інструмент виготовлений з Карибського червоного дерева (Metopium Brownei), батьківщиною якого є Мексика і Центральна Америка. Це дуже тверда і щільна деревина, яка має вищу вартість, ніж у клена.
 
Тембрально фундаментальна подача нижче, ніж у кленового барабана. Відрізняється повним і щільним звучанням, а також хорошою атакою. Характер звуку залишається незмінним від ррр до fff.
 
В тональному діапазоні переважають середні частоти з деякою кількістю низьких і високих частот. Завдяки цьому цей інструмент має повний, багатий, текстурований звук. При налаштуванні діапазону з'являється приємний низ. Кращого звучання можна досягти при середньому натягненні пластиків. Порівняно з кленом має більш м'яке звучання.
 
Цей барабан має «розсіяний» звук на відміну від клена, який більш зосереджений. Звучить трохи голосніше кленового барабана. Барабан чутливий, відмінно реагує на всіх рівнях гучності.
 
Claro Walnut
 
Волоський горіх за вагою приблизно такий , як і клен, і має середню ціну. Звучання цієї деревини більш темне в порівнянні з кленом. Має більш глибоку подачу. Волоський горіх здатний підтримувати свій звуковий характер у всіх обсягах. Порівняно з кленом звучить трохи тихіше, що викликано меншою кількістю у нього високих частот. Але варто відзначити, що діапазон частот волоського горіха більш повний. Cross Stick звучить більш глибоко. Барабан, виготовлений з цього дерева, є більш чутливим і менш сухим, якщо порівнювати його з кленом. Відмінно підходить для виконання блюзу і джазу, особливо гарний у поєднанні з більш темним звучанням тарілок "K" серії.
 
Peroba
 
Це дерево (Aspidosperma Polyneuron) росте в Парагваї і коштує в два рази дорожче клена. Тембрально сухе. Що стосується тонального діапазону, то він має хороші середні і високі частоти в центрі. Три дюйма від центру, і барабан втрачає середній діапазон, отримує певний високий підтекст і здається вище в звучанні. У міру руху до обода маленькі «зони» звуків змінюють одна одну кожні кілька дюймів.
 
Якщо зменшити налаштування барабана, звук пом'якшиться. Для цього інструменту найкраще високе налаштування, але воно має свою межу. В центрі барабана звук сухуватий за винятком точки, розташованої приблизно в трьох дюймах від центру, вона має більше обертонів і підтексту.
 
Цьому інструменту притаманний приємний тональний cross stick. Найкраще підходить для кантрі музики. Залежно від звуковидобування барабанщика інструмент може придавати або «універсальне», або «дражливе» звучання.
 
Barn oak
 
Всього з цього красивого дерева було зроблено 5 рідкісних барабанів. Деревина (сарайний дуб) була взята з дощок сараю, який був побудований в 1850 році і використовувався для сушки листя тютюну. Цей інструмент має не тільки унікальний зовнішній вигляд, так як сповнений червоточин, але таке ж неповторне звучання. Всі ці п'ять барабанів були виготовлені за спеціальним замовленням.
 
Purpleheart
 
Цей інструмент виготовлений з амаранту, або фіалкового дерева, і має повний щільний звук з чистим тоном. В низьких частотах амарант зберігає свій характер звуку на відміну від клена, який втрачає частину середини і низьких частот. Барабан з цієї деревини володіє повним динамічним діапазоном, але клен має трохи більше «тріску». Акцентовані середні і низькі частоти. При високому налаштуванні такий барабан не затихає так швидко, як кленовий. Барабан з амаранту є більш резонансним і має менше обертонів порівняно з кленом. Cross Stick звучить більш багато за рахунок того, що він більш низький і гучний. Крім того, він має більший обсяг звучання. Відмінно підійде тим, кому потрібен повний, об'ємний по звуку інструмент.
 
Zebra Wood
 
Батьківщиною zebrawood є Західна Африка, насамперед Габон і Камерун. Це дерево є дуже рідкісним і вже знаходиться на межі зникнення. За вагою воно легше клена, а за вартістю приблизно в 4 рази дорожче.
 
Ця деревина відрізняється більш високою фундаментальною подачею в порівнянні з кленом. Zebrawood відрізняється від клена ще й "відкритим" резонансом з хорошими низькими і більш високими частотами. Звучання коротше, ніж у клена, але більш тривалий, ніж у західноавстралійского евкаліпта. Динамічний діапазон більш чистий і конкретний, барабан досить чутливий. Що стосується тонального діапазону, то у zebrawood більш виражені високі і низькі частоти при невеликій кількості середніх частот.
 
У налаштуванні цьому матеріалу необхідне більш вільне натягнення пластика, ніж для клена. Якщо сильно натягнути пластик, барабан, виготовлений з zebrawood, починає "задихатися". Діапазон цього інструмент схожий на діапазон клена, тільки трохи нижче. Володіє сухим і чистим резонансом. За обсягом цей барабан еквівалентний кленовому.
 
Інструмент має дуже хорошу чутливість: навіть найлегший дотик виробляє гарну відповідь. Гра на такому барабані добре читається, він чутливий до маленьких динамічних змін.
 
Jarrah
 
Западноавстралійскій евкаліпт є дуже важкою і твердою породою. Сустейн порівняно з кленом більш короткий. Це австралійське дерево, якщо порівнювати його з кленом, відрізняється сильно вираженими середніми і високими частотами. Крім того, западноавстралійскій евкаліпт надзвичайно чутливий на всіх рівнях гучності і має дуже чітке звучання. Головною відмінністю інструментів, виготовлених з цієї породи, є дуже гучний звук.
 
Carbon Fiber
 
Вуглецеве волокно - складний матеріал, заснований на елементах сирого вуглецю. Так як процес виробництва сирих вуглецевих волокон дуже складний, існує всього декілька компаній, які фактично постачають тисячі текстильних фабрик, що створюють з цих волокон тканина. Стійку структуру, яка активно використовується в космічних і військових цілях, можна отримати в результаті з'єднання углеродистого волокна з епоксидною смолою і певної обробкою. Саме з такого матеріалу виготовлений даний інструмент.
 
Вуглецеве волокно має більш низьку фундаментальну подачу, а також трохи затиснутий монотонний звук, яким відрізняється від клена. Цей барабан звучить менш гостро, ніж кленовий. Найкраще цей матеріал проявляє себе в барабанах великих діаметрів, де досить обсягу і глибини.
 
Натяг пластиків і резонанс приблизно такий , як у барабана з клена. Найкраще звучання можна отримати при сильній атаці. Барабан з вуглецевого волокна трохи голосніше, ніж кленовий. Що стосується чутливості, то цей інструмент дає гарну відповідь при будь-якій гучності. І хоч цей барабан є «синтетичним», його звучання не розчарує: воно дуже тепле і підійде для будь-якого стилю музики.
 
American Black Cherry
 
Барабан виготовлений з американської черешні (Prunus serotina), яка росте на Середньому Заході і Східної частини Сполучених Штатів. Це деревина середньої щільності, яка за вагою трохи поступається клену, а коштує на 25% дорожче.
 
Тембрально інструмент з американської черешні має переважну середину з деякою кількістю високих і низьких частот, що дає інструменту повний, багатий, текстурований звук. Порівняно з кленом звучання більш яскраве. При високій конфігурації можуть виявлятися якості, притаманні металевим барабанам.
 
За динамікою інструмент має чітке звучання від ppp до fff.Прі цьому характер звуку не змінюється на всіх рівнях гучності. Основа більш низька порівняно з кленом. З налаштування цей барабан має великий діапазон. По кільцю має невеликий короткий призвук. За чистоті і зосередженості звучання американська черешня схожа на березу, тільки частот більше, завдяки чому звучання барабана здається більш повним і більш «деревним».
 
Інструмент з цієї породи гучний і має хорошу чутливість, тому чутні навіть дрібні огріхи в грі. По універсальності йому практично немає рівних, а його чистий звук не може не дивувати. Саме тому його так полюбили звукооператори: особливо нічого й робити не треба, щоб барабани добре звучали.
 
Chokte Kok
 
Ця порода деревини родом з Мексики. За ціною вона майже в два рази перевершує клен. Інструмент із Chokte Kok володіють повним, щільним тембром, в якому переважають низькі і середні частоти з невеликою кількістю верхніх частот. Звучання багате, більш тепле, якщо порівнювати з кленом, завдяки більш широкому спектру частот.
 
Змін у характері звуку немає від ppp до fff.Тональний діапазон трохи нижче, ніж у клена. У налаштуванні Chokte Kok вельми капризно: натяг має бути досить сильним, інакше інструмент не звучатиме. Налаштування обмежене звуковими особливостями дерева.
 
Якщо порівнювати з кленом, то звук чистішим, з меншими обертонами по кільцю, але їм все не такий чистий, як у вишні або берези. Ця порода має більш багате і об'ємне порівняно з кленом звучання. Чутливість теж на високому рівні, барабан відповідає на будь гучності.
 
Acacia Koa
 
Дерево Коа (Hawaiian Koa, Hawaiian Mahogany) виростає на Гавайських островах і знаходиться на межі зникнення. По твердості ця порода схожа на горіх, а коштує вона в три-чотири рази дорожче клена. Вартість коа постійно зростає у зв'язку з дефіцитом.
 
Фундаментальна подача у коа більш низька і має більш широкий діапазон частот, ніж у клена. Приємне багате звучання барабана не змінюється при зміні динаміки завдяки наявності низьких частот. Барабан з цієї породи звучить ширше, повніше й багатше порівняно з кленовим барабаном. А ось в налаштуванні він має менший діапазон, ніж у інструменту, виготовленого з клена. За обсягом коа дуже схожий на клен, але відрізняється більш повним звучанням. Чутливість незмінно хороша на будь-якому рівні гучності.
 
Wenge
 
Інструмент виготовлений з венге (Millettia Laurentii), що привозять з Конго та південних областей Танзанії і Мозамбіку. Ця порода більш тверда і важка, ніж клен, і коштує в 2,5 рази дорожче.
 
Венге має трохи нижчу фундаментальну подачу з великою кількістю обсягу. Відрізняється теплим тембром і темним «повітряним» звуком. Цьому дереву властива стабільність у відображенні характеру звучання, подачі і тону в динамічному діапазоні від ppp до fff. У всіх зонах барабан звучить практично однаково, а центр володіє дуже чистим звучанням з призвуком по кільцю.
 
Якщо порівнювати з кленом, то барабан з венге має менший діапазон налаштування. Натяг пластика має бути середнім, тоді інструмент звучить добре. Якщо ж натяг занадто яскраво або темно, барабан звучати не буде. Венге має велику область для гри. Обертони по кільцю «слабші», ніж у кленового барабана. Об'єм венге еквівалентний клену, але, на відміну від останнього, володіє більш глибоким звуком і більш широким тоном. Чутливість така ж, як у клена, барабан досить чуйний.
 
Narrah
 
Цю породу дерева можна зустріти в Новій Гвінеї та Соломонових Островах, так в деяких листяних лісах Таїланду. За ціною вона на 50-70% перевершує клен.
 
Фундаментальна подача Narrah більш висока в порівнянні з кленом. Інструмент з цього дерева володіє більш багатим звуком, і їм краще керувати, менше обертонів по кільцю. Narrah є володарем чистого і красивого звуку. Він більш чуйний, ніж кленовий барабан. При цьому він підтримує однаковий характер звуку в динамічному діапазоні від ppp до fff.
 
Звук можна охарактеризувати як послідовний і передбачуваний по всій поверхні барабана. У налаштуванні можуть бути варіанти. Можна налаштувати барабан з Narrah трохи вище або нижче, ніж кленовий. По кільцю не багато обертонів, а по резонансу і обсягом він майже такий , як і клен. Що стосується чутливості, то вона вельми гарна. Цей барабан може похвалитися кращою чіткістю, ніж клен. Відмінно підійде для виконання джазу.
 
Macassar Ebony
 
Чорне дерево (Diospyrus Celebica) виростає в Індонезії та Шрі-Ланці і за вагою перевершує клен більше ніж в два рази. Це дерево є рідкісним і знаходиться на межі зникнення. Чорне дерево є однією з найдорожчих твердих порід і коштує майже в 12 разів дорожче, ніж клен.
 
Інструмент, виготовлений з цього дерева, володіє багатим, повним і глибоким тембром. Але головною особливістю чорного дерева є «глибина» звучання.
Автор:
Опубликовано: ukrhit.com.ua