пн-пт 10-19 RU | UA (098) 018-85-65, (063) 407-59-93
Сміливо набирайте - безкоштовно, з усіх операторів!
КОРЗИНА
ВАШ КОШИК
Товарів: 0
Сума: 0
Оформити замовлення
Сьогодні - найкращий час творити і втілювати мрії! Ми працюємо для Вас.

Критерії вибору цифрового піаніно

Критерії вибору цифрового піаніно

 

Наша стаття призначена для тих, хто хоче купити цифрове піаніно і бажає знати відносно всіх важливих характеристик даного музичного інструменту і на що потрібно звернути увагу при покупці. Всупереч сформованій думці про пріоритетність використання акустичного фортепіано для початкового або професійного навчання, сучасні цифрові піаніно здатні не тільки забезпечити ідентичні тактильні відчуття і аутентичне звучання фортепіано при будь-яких стилях гри, але і мають безліч істотних переваг. Одне з основних переваг цифрового піаніно перед традиційним акустичним - це можливість гри та навчання на ньому без створення дискомфорту для оточуючих. Тобто звук передається на навушники або регулюється до необхідного рівня, і при цьому, той хто навчається музиці може присвячувати своєму творчому розвитку скільки завгодно часу. Дана перевага буде корисна і для професійних виконавців, композиторів, аранжувальників, а також іншим людям музичних професій.
Звісно, дізнатися про основні критерії при покупці цифрового піаніно хочуть ті, хто ще достатньо не знайомий з цим музичним інструментом, купує його для дитини в музичну школу або для власного музиціювання, виконання або запису композицій. Цифрові фортепіано хорошого рівня від таких виробників, як Yamaha, Casio, Korg, Roland та Kawai здатні забезпечити повну аутентичність гри з акустичним роялем високого класу, надавши безліч переваг. Зокрема, тут присутні: вбудовані тембри (звуки клавішних, струнних та ударних музичних інструментів), різноманітні ефекти, режими інтерактивного навчання, автоакомпанемент, запис власних мелодій і так далі. Володіючи компактними розмірами, цифрове піаніно також не займає багато місця в кімнаті і може переміщатися при необхідності, наприклад, під час поїздки дитини до бабусі в село, де він зможе повноцінно продовжувати заняття. Додатково зазначимо, що звучання цифрового піаніно не змінюватиметься від змін температури і вологості в приміщенні, що традиційно відбувається з його акустичним побратимом. Вам не потрібно оплачувати два рази на рік послуги налагоджувача і встановлювати на інструмент склянку з водою або лампочку, намагаючись вплинути на вологість.
Цифрове піаніно дозволяє отримати набагато більше, ніж традиційне акустичне фортепіано, надаючи цілу палітру істотних переваг як музицируючому, так і оточуючим. Сучасні технології дозволили довести даний вид музичного інструменту до досконалості, де цифрове піаніно не тільки дозволяє отримати саме таке звучання, яке потрібно виконавцю, а й урізноманітнити творчу палітру новими можливостями. Запрошуємо вас познайомитися з основними критеріями, про які потрібно знати при виборі цього сучасного музичного інструменту.

Види цифрових піаніно

За своїми габаритними розмірами і можливостям цифрові піаніно поділяються на такі види:

  • Повнокорпусні цифрові фортепіано
  • Компактні цифрові фортепіано
  • Сценічні цифрові фортепіано
  • Цифрові роялі

Повнокорпусні цифрові піаніно являють собою саме той інструмент, який бажано купувати для навчання в музичній школі, училищі чи вдома. Інструменти, що містять повнорозмірну клавіатуру з 88-ми клавіш та повнозважену молоточкову механіку, є тим заданим рівнем, нижче якого купувати цифрове фортепіано не варто. Також слід звернути увагу на обсяг пам'яті, виділеної для кожного записаного семпла (невеликого оцифрованого звукового фрагмента), оскільки тільки так можна отримати дійсно аутентичне звучання, створене зі звуків еталонного акустичного рояля. Про можливості клавіатурної механіки і звукових процесорів ми розповімо далі.
Компактне цифрове фортепіано являє собою полегшену версію повнорозмірного інструменту, де також може бути скорочений не тільки діапазон октав, але і розміри клавіш. Даний вид цифрового піаніно підійде вже досвідченим музикантам, для яких має значення компактність і невеличка вага, що надає свободу в переміщенні.
Сценічні цифрові піаніно, як видно з назви, призначаються для професійних музикантів. Вони використовуються в умовах студії звукозапису або сценічного виступу. За своїм виглядом даний вид цифрових фортепіано нагадує синтезатори, що мають повну фортепіанну клавіатуру. Оскільки ці інструменти призначені для професіоналів, тут, відповідно, є більш розширений функціонал для редагування і обробки музичних композицій.
Також за своїми можливостями цифрові піаніно випускаються з автоакомпанементом або без нього. Саме відсутність автоакомпанемента може дозволити вам купити більш недорогий інструмент для навчання без шкоди для його звукових і механічних характеристик. У цифрових піаніно без автоаккомпанемента не мають зайвих функцій, а тільки ті, що необхідні для повноцінних занять музикою. Це набір тембрів різних інструментів: рояля, фортепіано, органу, клавесини і так далі. Також може бути присутня просторова звукова обробка, що імітує виконання музики в невеликих кімнатах, концертному залі і т.д., можливість запису свого виконання або секвенсор, а також такі стандартні функції, як можливість об'єднання звуків, поділ клавіатури, інтегрований метроном та інші.
Функціональність цифрових фортепіано з автоакомпанементом дозволяє підключити до власної гри ще музичний супровід оркестру або ансамблю. Ці більш розширенні інструменти включають набори різних стилів і партій. Тобто власник інструменту з автоакомпанементом має можливість грати в різних музичних стилях, використовуючи партії струнних, ударних і так далі. Тут, як правило, встановлений секвенсор високого рівня, що дозволяє не тільки записувати і прослуховувати свою гру, але і створювати багатотрекове аранжування.

Клавіатура

Обираючи цифрове піаніно для навчання, як ми вже сказали раніше, потрібно звертати увагу на кількість клавіш, яких повинно бути не менше 88. Також розмір клавіш цифрового фортепіано повинен відповідати розміру клавіш акустичного. Заощадити можна на додаткових функціях інструменту для навчання, але на клавіатурній механіці економити точно не потрібно. Якщо ви професійний музикант, тоді для вас є ще додаткові варіанти у вигляді компактного та сценічного цифрового фортепіано. Тут кількість клавіш вже може бути менша, але вона з лихвою компенсується функцією транспонування - зміни регістру або тональності.
Назви клавіатурної механіки у різних виробників мають власну абревіатуру, в якій обов'язково є літера «Н», що позначає слово «Hammer». Так у компанії Yamaha - це GH3, у Korg - це RH3, а у Roland клавіатурна механіка має назву PHA III. Незалежно, яку назву має даний елемент цифрового піаніно, клавіатура виконує дуже важливу роль в точної імітації роботи молоточкового механізму акустичного фортепіано і, як наслідок, надає саме таке звучання, яке потрібно виконавцю. Різні види клавіатурної механіки мають свої особливості.
Повнозважена молоточкова механіка є останньою розробкою і пропонує швидку репетицію клавіш, ідеально повторюючи властивості клавіатури акустичного роялю. Клавіатурний механізм PHA III на думку багатьох професійних виконавців є самим надійним в даний час. У свою чергу, механіка Graded Hummer Action або GH3 дозволяє найбільш точно передати всі нюанси витвору. Також можна сказати, що GH3 - це якісна безшумна клавіатура.

Чутливість клавіш

Якщо молоточкова повнозважена механіка дозволяє отримати тактильні відчуття жорсткості, аутентичні з грою на акустичному фортепіано, то такий параметр, як чутливість клавіш до сили дотику, визначається сукупністю роботи датчиків, розміщених біля кожної клавіші. Як і в акустичному фортепіано, стиль гри визначатиме рівень звучання інструменту. При цьому, цифрове піаніно має істотну перевагу в можливості електронного регулювання чутливості клавіатури. Часто вона задається кнопками: «Medium» - стандартний режим за аналогією з акустичним фортепіано, «Hard» - використовуваної при експресивній грі і «Soft» - режим, що ідеально підходить для юних виконавців, у яких ще недостатньо зміцніли пальці.
Задавати чутливість до сили дотику можна як для всієї клавіатури, так і для кожної клавіші окремо. Подібна дискретизація або розбивка може мати більше ніж сто ступенів, що підводить до кількох рівнів гучності ноти. Як бачите, цифрове піаніно, на відміну від свого акустичного аналога, здатне підлаштовуватися під вимоги виконавця і передавати всю насиченість гри, її експресію і виразність, а також більш лагідно ставитися до незміцнілих пальців дітей, що навчаються в музичній школі чи вдома.

Звуковий процесор

Так само, як і клавіатурна механіка, звукові процесори різних компаній мають складні назви, але весь сенс роботи даного елемента музичних інструментів в передачі максимальної реалістичності звучання за допомогою вбудованих в цифрове піаніно семплів. Можна впевнено сказати, що звуковий процесор являє собою серце цифрового піаніно, приймаючи естафету у клавіатури інструмента. Наявність звукового процесора, як і повнозважена клавіатурна механіка - головні відмінності цифрового фортепіано від синтезаторів, на які слід звертати увагу при покупці музичного інструменту. Тут використовується принцип «семплірування» - попереднього запису і оцифровки звуків, отриманих на еталонному роялі, часто із запрошенням виконавців світового рівня. Під кожен «семпл» виділяється певний об'єм пам'яті і чим він більший, тим якісніше і реалістичніше буде звучання цифрового піаніно.
Також відзначимо, що цифрове піаніно може містити, крім семплірування звучання еталонного акустичного рояля, а й синтезовані звуки безлічі інших музичних інструментів, у тому числі струнних та ударних.

Поліфонія, акустика, інтерфейси

Вибираючи цифрове піаніно, можна керуватися його позиціонуванням для того чи іншого використання. Багато виробників якісних цифрових піаніно в описі до інструменту підказують його найкраще призначення, випускаючи моделі для навчання, звукозапису, музиціювання або сценічного виконання з необхідним для цього функціоналом.
Таким чином всі характеристики можливостей поліфонії, вбудованою акустичної системи та інтерфейсів будуть відповідати позиціонуванню цифрового піаніно, наданого виробником. Так звуковий процесор може підтримувати 64, 128 і 256-голосну поліфонію, при цьому тільки професійні музиканти зможуть відрізнити їх звучання. Потужність вбудованої акустики визначається використанням цифрового фортепіано. Так для гри в невеликій кімнаті цілком буде досить сумарної потужності від 10 до 20 Вт. Якщо на інструменті ви будете грати для великої аудиторії в приміщенні до 200 квадратних метрів, то потрібно вибирати вбудовану акустику від 60 до 100 Вт. З іншого боку, якщо використовувати підключення цифрового піаніно до зовнішньої звукопідсилювальної системі, тоді потужність вбудованої акустики буде не настільки важлива.
Підключення цифрового фортепіано до комп'ютера або ноутбука дозволить істотно збільшити його функціональність. Зокрема багато виробників випускають моделі, що позиціонуються саме як MIDI-контроллери. Таким чином від інструменту потрібно якісна молоточковая механіка і хороший звуковий процесор. Все інше дозволить отримати програмне забезпечення, пропоноване зараз в досить великому обсязі.

Корпус

Сучасні цифрові піаніно випускаються як в традиційних для акустичних фортепіано дерев'яних корпусах з цілісного масиву деревини, так і в корпусах з пластику або МДФ. Виконання корпусу залежить від виду цифрового фортепіано. Так повнокорпусні цифрові фортепіано виконуються з цільного дерева або МДФ, мають стійкий на підлозі каркас і повноцінні три педалі. У цифрових піаніно, виконаних в масивному корпусі, виробники намагаються представити всі свої останні технології та досягнення. Саме такі моделі рекомендуються прогресивними викладачами музичних шкіл та училищ.
Компактні цифрові фортепіано випускаються в полегшеному пластиковому корпусі, а сценічні цифрові фортепіано виробляють також в корпусі з пластику, доповнюючи їх консоллю-підставкою і комплектом педалей. Найчастіше виконання корпусу не надто впливає на ціну цифрового піаніно. В арсеналі будь-якого виробника є повнокорпусні моделі, спеціально призначені для навчання, з дещо урізаним функціоналом. Також є і моделі в легких пластикових корпусах, призначені для професійних аранжувальників і виконавців.

Додатковий функціонал

Зазвичай, кожне сучасне цифрове фортепіано володіє стандартним набором додаткового функціоналу, що дозволяє проводити навчання і виконувати запис зіграних мелодій. Він представлений вбудованим метрономом, кількома звучаннями фортепіано та інших інструментів, однієї - двома доріжками для запису і розучування мелодій, в тому числі і партій для кожної руки, транспонування, вбудованими демо-композиціями, регулятором гучності і роз'ємами для навушників. Цифрові піаніно з удосконаленим додатковим функціоналом мають збільшену кількість синтезаторних звуків, кілька доріжок для запису, великий інформаційний дисплей, автоакомпанемент і багато іншого. Наявність додаткових функцій визначає особливості використання інструменту і впливає на його вартість.

Підсумки

Всупереч усталеній думці серед консервативних викладачів музичних шкіл та училищ, сучасні цифрові піаніно цілком заміняють по своїх можливостях традиційні акустичні та надають безліч переваг. Професійним музикантам вони здатні надати набагато більше від виконання, ніж синтезатори, володіючи чутливими до швидкості натискання клавішами і можливостями свого звукового процесора.
При виборі цифрового піаніно ми рекомендуємо керуватися згідно ваших потреб і позиціонування інструментів виробникам. Підбираючи інструмент певної серії, ви отримуєте цифрове піаніно з усіма необхідними додатковими характеристиками, оскільки інакше не буває. Як підсумок, ми не рекомендуємо економити на важливих елементах цифрового піаніно, а радимо, при трохи обмеженому бюджеті, звернути увагу на додатковий функціонал і надмірності. Саме те, що не буде використовуватися, дозволить вам добре заощадити на покупці цифрового фортепіано, отримавши якісний інструмент для ваших завдань.

Автор:
Опубликовано: ukrhit.com.ua