пн-пт 10-19 Замовити дзвінок (098) 018-85-65, (063) 407-59-93
Сміливо набирайте - безкоштовно, з усіх операторів!
КОРЗИНА
ВАШ КОШИК
Товарів: 0
Сума: 0
Оформити замовлення

Як зберігати гітару

Як зберігати гітару

Ця стаття присвячена питанню правильного зберігання гітари, оскільки саме воно гарантує довгий термін служби вашого інструменту і дозволить зберегти якість звуку. Найбільш негативно на гітару впливають такі фактори як вологість, пил, сонячні промені, механічні пошкодження, піт і жир. Давайте ж детальніше поговоримо про кожного з них.
 
 
Вологість. Ні для кого не секрет, що багато в чому звучання гітари залежить від того, з якого дерева виготовлений інструмент. Для виготовлення хороших гітар використовується дерево, яке було заздалегідь просушено в особливих умовах протягом 3-5 років. Йде багато часу на те, щоб фахівці підібрали відповідне для роботи дерево. Це пов'язано з тим, що сухість дерева безпосередньо впливає на тембр звуку. Але якщо вологість гітари змінюється велика вологість або навпаки сухість), це може привести до неприємних наслідків. У цьому плані найбільша небезпека загрожує влітку. Зміна вологості може призвести до того, що верхня дека починає вигинатися, неначе її надули. Це також може призвести до викривлення обичайки або до псування інструменту в районі склейки, що безпосередньо впливає на звук. Така деформація (підйом) деки і викривлення грифа піднімає рівень висоти струн. Гітара, що зазнала таких змін, навряд чи підходить для гри, та й звук її навряд чи залишить вас задоволеними. Якщо вже таке горе сталося з вашою гітарою, все виправити буде дуже складно, а ремонт обійдеться дорого. На електрогітарі доведеться спеціальним чином заточувати лади.
 
Пил. Він псує в першу чергу лак гітари, який забезпечує захист інструменту. Коли лак зіпсований, гітара стає беззахисною перед тією ж вологістю. Про її негативні наслідки ми писали вище. Але крім цього, потрапляючи в корпус акустичної гітари, пил позбавляє звук насиченості, він стає млявим і мізерним. Але запиленість не так небезпечна, адже гітару можна почистити. Але все ж, не варто зберігати інструмент в запилених місцях.
 
Сонячні промені впливають на гітару практично таким же чином, як і пил, тобто псують лак. Тріщини, які можуть з'явитися від дії сонячних променів на інструменті, роблять його беззахисним перед тією ж вологістю. Крім того зовнішній вигляд такої гітари залишає бажати кращого. Прямі сонячні промені впливають на забарвлення, роблячи його більш тьмяним. Найбільш нестійким у цьому плані є червоний колір. Майстри компанії Фендер свого часу багато зусиль доклали, щоб отримати світлостійку фарбу. Але є Стратокастери 3-х кольорового санберста, на яких майже не помітний червоний, вони як би стали 2х кольоровими. Варто також пам'ятати, що механічні пошкодження, такі як удари і подряпини, негативно позначаються на зовнішньому вигляді інструменту. Крім того потрібно бути обережним і при самій грі, адже існує небезпека подряпати лак або пікгард медіатором, недбало махаючи руками.
 
Піт і жир. Після гри на гітарі на струнах залишається піт. Це впливає на амплітуду, змінюючи її, і призводить до більш частого коливання струни. Іншими словами, гітара починає видавати фальш, а звук стає більш слабким і тьмяним. Достатньо тільки подивитися на струни, щоб зрозуміти, в якому вони стані. Якщо струни не протирати, у місцях взаємодії з пальцями вони чорніють. Зіпсовані струни швидко втрачають лад, тому потрібно вчасно проводити їх заміну. Таку процедуру рекомендується проводити десь раз в 3 місяці, хоча влітку можна і частіше, адже вже після декількох хвилин гри долоні стають пітними.

 

 

 
Так що ж робити, щоб уникнути неприємних наслідків, описаних вище? Від вологості, пилу, сонячних променів, механічних пошкоджень гітару врятує чохол. Він повинен бути досить щільним, але краще всього придбати кейс, який відмінно захищає від зміни вологості, пилу, ударів і падінь. Але особливо корисний кейс взимку, адже мороз, як і сильна спека, сильно псує гітару. З цієї причини, увійшовши в будинок з холоду, залиште гітару хвилин на 15 при кімнатній температурі і тільки після цього діставайте її і приступайте до гри.
Після кожної гри дуже важливо акуратно протерти гітару. Витріть корпус м'якою ганчіркою, далі протріть струни і гриф, щоб видалити залишки поту. Було б не зайвим придбати спеціальні поліруючі креми та інші засоби по догляду за гітарою, якими рясніє сьогоднішній ринок музичної індустрії. Їх потрібно використовувати десь раз на тиждень для чищення інструменту. Слідуючи цим нехитрим правилам, ви зможете надовго зберегти свій інструмент, а він уже, свою чергу, віддячить вам справною роботою і приємним звучанням. Удачі!
Автор:
Опубликовано: ukrhit.com.ua