пн-пт 10-19 RU | UA (098) 018-85-65, (063) 407-59-93
Сміливо набирайте - безкоштовно, з усіх операторів!
КОРЗИНА
ВАШ КОШИК
Товарів: 0
Сума: 0
Оформити замовлення
Сьогодні - найкращий час творити і втілювати мрії! Ми працюємо для Вас.

Вибіо та види радіосистем

Вибіо та види радіосистем

Всі мікрофонні радіосистеми діляться на такі з:

Системи з ручними мікрофонами мають базу (приймач) і мікрофон (передавач). Якщо мікрофон бездротовий, то без приймача він працювати не зможе. Крім цього варіанту, всі згадані радіосистеми комплектуються базою і поясним передавачем (це чорна коробочка, що знаходиться на поясі у музикантів і виконавців на талії). До останнього можна підключати провідний мікрофон. Їм може бути петлички, наголовник і ін. Варто розуміти, що одна база для одного мікрофона зможе працювати виключно з одним з типів передавачів, як-то петля, наголовник тощо. Звичайно, ви можете купити приймач, ручник і передавач на пояс з наголовним мікрофоном, хоча є одне але. Функціонувати зможеш лише одна зв'язка, а яка - буде залежати від поставленого завдання.

Скільки мікрофонів можна підключити до бази? Найпопулярніше рішення - одна база і один мікрофон. З огляду на всі вимоги, можна купити одну базу на 2, 4 або вісім мікрофонів. У будь-якій такій баз кількість виходів для мікрофонів відповідатиме кількості підключаються мікрофонів. Кожен з них виводиться на свій канал.
 

Частотний діапазон передачі сигналів. На відміну від інших країн, в Україні немає обмежень по частоті, на яких можуть працювати мікрофони. У нас можна придбати мікрофонні системи, що функціонують в таких діапазонах:

VHF - високі частоти, не вище 300 МГц;
UHF - ультрависокі, які починаються після значення 430 МГц;
цифровий, де частоти знаходяться в гігагерцевому діапазоні.
 

Який віддати перевагу? Найперший тип, а саме VHF, використовують бюджетні радіосистеми. Часто вони перетинаються з раціями різних служб, а робоча відстань не перевищує 30 метрів. Найбільш стабільним варіантом є частота UHF, хоча є й істотний недолік. При одночасній роботі більше 5 систем управляти ними повинен справжній професіонал. Зробити це зможете і ви. Потрібно лише вміти відстежити частоти при старті робіт. Робоча відстань таких варіантів складає 55-80 м. Гігагерцевий пристрої стали популярними у саундмейкеров. Таке обладнання можна зустріти в різному ціновому сегменті. Основним їх плюсом є стабільність при передачі звуку. Передавач не прив'язуватися до конкретного частотного діапазону навіть при зміні регіону. Заявлений робоча відстань - близько 100 метрів.

Канали і їх кількість. Ціна радіосистеми залежить від багатьох факторів, в тому числі і від кількості каналів, з якими вона може працювати. Кількість каналів прямо вказує на те, скільки подібних Радик може функціонувати на одному майданчику. Радіосистеми можуть бути одно-, дво-, чотири-, восьми-, шістнадцяти і трідцатідвухканальнимі. Багатоканальні апарати мають ручне налаштування каналів. Не забувайте, що купуючи одноканальні радіосистеми, вони зможуть працювати в одному приміщенні в разі, якщо у них різний діапазон. Прикладом може стати модель WMS40 MINI. Це 1-но канальна радіосистема, здатна функціонувати в UHF частотному діапазоні. Її випускають і продають в Україні на чотирьох різних каналах. От якщо взяти такі пристрої, які працюють на різних частотах, ви отримаєте потрібний результат. Якщо ж діапазон буде один, то на одному майданчику радіосистеми не зможуть функціонувати. При підготовці концертної площадки, звукорежисер обов'язково перевіряє, чи не будуть перетинатися канали різних мікрофонів. Хорошим прикладом стане великий майданчик, наприклад, концерт відомої рок-групи. Технарі, що займаються музичною підготовкою сцени, мають спеціальний сканер частот, який дозволяє знайти вільні. По завершенню сканування, кожен мікрофон налаштовується на конкретну частоту, що не перетинається з іншими пристроями. Якщо на заході будуть присутні телевізійники або інші медійники, їм буде заборонено включати мікрофонні системи - вони можуть заважати транслюється каналу.

Мікрофони, так само як і бази, можуть виготовлятися з пластику та металу. Метал хоч і має велику вартість, але термін його служби набагато більше. Часто мікрофонні системи виготовляються саме з пластика, який не передає тракт легкі удари по корпусу.
Для живлення можуть використовуватися батарейки типу Крона, пальчикові батарейки і вбудовані акумулятори. Якщо у вас пристрій на батарейках, то джерела живлення повинні бути якісними і ємними. Використовуючи дешеві варіанти може трапитися так, що мікрофон буде створювати перешкоди або і зовсім не зможе працювати. Вартість якісної батарейки типу АА може досягати одного долара. В середньому пари досить для 20 годин роботи мікрофона.
З усього цього можна зробити висновок, що найбільш популярною і поширеною є така система, яка має одну базу, один мікрофон (одно- або багатоканальний), працює в UHF діапазоні і працює на батарейках типу AA. Що стосується матеріалу корпусу, то переважає пластиковий варіант. Якщо ви думаєте, що популярний бренд і висока ціна є показниками відмінної якості, то це помилка. Зараз на українському ринку присутня продукція різних компаній навіть в самому сміливому дизайні, яка не відрізняється за якістю виконання і звуку іменитим варіантів. Не маючи належних знань і досвіду, при здійсненні покупки краще радьтеся з фахівцем.

Наші фахівці завжди допоможуть вам з вибором потрібної радіосистеми, або декількох для того що б забезпечити максимальну ефектівность вашого обладнання. Також ви можете купити радіосистему в розстрочку. Все радіоссістеме які продаються в нашому інтернет магазині мають офіційну гарантію від 1 року. Безкоштовна доставка по Україні та Києву.

Автор:
Опубликовано: ukrhit.com.ua