пн-пт 10-19 RU | UA (098) 018-85-65, (063) 407-59-93
Сміливо набирайте - безкоштовно, з усіх операторів!
КОРЗИНА
ВАШ КОШИК
Товарів: 0
Сума: 0
Оформити замовлення
Сьогодні - найкращий час творити і втілювати мрії! Ми працюємо для Вас.

Що потрібно знати перед покупкою мікрофона

Що потрібно знати перед покупкою мікрофона

Складно переоцінити роль мікрофона в сучасному світі. Моделі, які можна купити на сьогоднішній день, є складними і високотехнологічними пристроями, але такими вони були не завжди. За більш ніж столітню історію, мікрофони зберегли всі конструктивні риси, хоча і істотно змінилися всередині.
Найперший мікрофон був вугільним і з'явився він в далекому 1856 році. Створив його француз Дю Монсель. Функціонування пристрою було можливо завдяки ефекту зміни опору графітових електронів в той момент, коли змінювалася площа їхнього зіткнення з провідником. Минуло близько 25 років, перш ніж пристрій розроблений таким чином була вдосконалена. Зробив це і втілив її в життя Томас Едісон. Замість графітових стрижнів він використовував вугільний порошок, який можна зустріти і в сучасних аналогових телефонних апаратах.
Популярний на сьогоднішній день конденсаторний мікрофон винайшов Едуард Вента в 1916 році. Для того щоб пристрій міг перетворювати звукові хвилі в електричні сигнали, був узятий за основу принцип зміни ємності, а не самого опору. Взявши за основу даний принцип, японський вчений Егуті розробив перший у світі електретний мікрофон. Це сталося в 20-х роках минулого століття. Якщо говорити про першу моделі динамічного мікрофона, то його створили в Німеччині два фахівця - Гервін Ерлаха і Вальтер Шоттки. Дана подія трапилося в 1924 році. Такий пристрій, в порівнянні з вугільними моделями, працювало якісніше, а по електричних характеристиках перевершувало конденсаторні.
Тривалий час ціна на мікрофони була занадто висока. Змінити ситуацію змогли польові транзистори, які дозволили проводити невеликі, але дуже ефективні моделі. У сучасному світі розробкою і випуском мікрофонів займається велика кількість компаній. Вони відрізняються за своїм типом, розмірами і різних характеристиках.

Де застосовуються мікрофони

Перш ніж приступати до вибору мікрофона, потрібно визначитися з областю його застосування. Цей фактор впливає на оптимальний вибір. Наприклад, щоб спілкуватися по Skype, вам навряд чи потрібен професійний вокальний мікрофон. Не складно здогадатися, що всі моделі діляться за типом:

  • вокальні мікрофони. Часто їх ще називають естрадними. Мають самий звичний для споживача дизайн - це ручка, на одному кінці якої присутній вітрозахисний сітка. Вони практично не змінюють свій зовнішній вигляд з тієї причини, що такі моделі необхідно закріплювати на стандартних стійках. Друге - це можливість підбору змінної вітрозахисту. Бувають дротовими і бездротовими. По виду виконання їх можна розділити на ручні і прищіпки, які можна прикріпити до одягу. Відмінний варіант для ведучих, але, незважаючи на це, найпопулярнішим залишається ручний мікрофон;
  • мікрофони, які підходять для конференцій. У них є зручна підставка, а деякі варіанти і зовсім можуть бути виконані у вигляді тарілки;
  • мікрофони для спілкування по мережі. Як правило, у них доступна вартість, адже аналогічні варіанти не вимагають високої якості звукопередачи. Як правило, такі моделі є настільними або «пріщепнимі». Аналогічної варіанту вистачить для спілкування в будь-якому існуючому мессенджере;
  • студійні. Використовуються для запису звуку в звукозаписної студії. Характеризуються найвищою якістю запису і високою чутливістю. Природно, це відбивається на вартості таких варіантів. Купувати такий пристрій для домашнього користування потрібно лише в тому випадку, якщо ви займаєтеся творчістю.

Тип мікрофону: який краще?

Конденсаторні

У такому пристрої встановлений звичайний конденсатор з тією лише різницею, що одна з його обкладок зроблена з металізованого, еластичного матеріалу. Це робить її рухомий, а значить, при будь-якому коливанні змінюється ємність конденсатора, що призводить до перетворення акустичної хвилі в електричний сигнал. Такі пристрої підходять для студій, адже вони характеризуються чистим і якісним захопленням звуку. На жаль, вони мають цілий ряд недоліків. Головний - висока чутливість до навколишнього середовища. Крім цього, вони реагують на температурні показники, вологість і на відстань до джерела звуку. Якщо використовувати такий варіант в студії, можна розкрити всі позитивні якості мікрофона, при цьому, уникнувши негативних. Щоб використовувати такий мікрофон будинку, подбайте про гарну звукової карти і підсилювачі, який матиме фантомні 48 вольт.

Електретні

За своєю будовою вони схожі на конденсаторні. Словом, він у них теж є. На додаток до цього електронного компоненту використовується польовий транзистор для передпідсилення сигналу. Таким моделям так само потрібно фантомне живлення, хоча цей показник становить всього 3 В - не проблема для вбудованої звукової карти. На ринку можна зустріти досить компактні моделі. Їх великим плюсом є мініатюрність і невибагливість, хоча якість передачі звуку залишає бажати кращого. Дуже хороший варіант для голосового спілкування.

Динамічні

Досить сильно відрізняються від попередніх типів. Тут використовується принцип електромагнітної індукції. Головна деталь такого мікрофона - котушка індуктивності. Саме завдяки їй відбувається перетворення звукових хвиль в електричні сигнали. Мікрофони такого типу не вимагають додаткового харчування - незаперечний плюс в порівнянні з конденсаторними варіантами. Ще один їхній плюс - менша чутливість до різних шумів і можливість якісної роботи при високому тиску звуку. Це робить їх дуже зручними для людей з гучним, грубим тембром голосу. Такі часто зустрічаються в альтернативній музиці і серед рокерів. Динамічні мікрофони можна використовувати в якості концертних.

Діаграма спрямованості

Однією з найголовніших характеристик є діаграма спрямованості, адже від неї залежить, як мікрофон буде реагувати на звуки. Фахівці виділяють п'ять основних видів діаграм:

  • кардиоидная. За своєю формою вона нагадує серце. Знімання звуку найкраще здійснюється перед мікрофоном, збоку - трохи гірше, а ззаду він взагалі не знімається. Звук, який виходить з боків від мікрофона, не такий гучний, тому така діаграма зручна для того, щоб записувати кілька інструментів, виділяючи тільки один. Кардіоїдна діафрагма характеризується наявністю ефекту наближення, коли відбувається посилення низьких частот у міру того, як мікрофон наближається до джерела звуку;
  • суперкардіоїдна. У неї вужча зона захоплення спереду, невелика ззаду і «мертва» зона з боків;
  • гіперкардіоїдний. Подібні мікрофони ще називають вузьконаправленими. Попереду такого пристрою зона захоплення вже, а ззаду ширше в порівнянні з суперкардіоїдна мікрофоном. З боків так само мертві зони. Виділяються серед інших непоганим захопленням віддалених звуків і ігноруванням шумового фону. З нюансів роботи з такою діафрагмою потрібно відзначити важливість ідеального розташування площини датчика безпосередньо до джерела звуку. Такий пристрій використовується репортерами, адже саме такі моделі дозволять записати джерело, близько підійти до якого не представляється можливим;
  • вісімка. Діаграма має вигляд цифри 8. Характеризується однаковою чутливістю до звуку спереду і ззаду. З боків - мертві зони. Її використовують для стерео-запису ансамблів з великою кількістю людей і інструментів;
  • всенаправленная. Самий універсальний варіант, який підходить для вирішення багатьох завдань. Сприйняття звуку у таких варіантів однаково з усіх сторін. Така діафрагма не спотворює і не посилює частоти. Добре підходить для запису інструментів, які мають широкий діапазон звучання;
  • однонаправлена. Зона охоплення - перед мікрофоном. Дуже добре підходять для запису звуків в недостатньо ізольованому приміщенні. Дозволяють усунути акустичний ефект. Наприклад, такі мікрофони підходять для взяття інтерв'ю на вулиці.

На що звертати увагу при покупці мікрофона

Звуковий тиск

Даний параметр вказує на рівень гучності звуків, з якими може «працювати» мікрофон. Чим показник вище, тим правильніше, а також з меншими спотвореннями він буде здійснювати передачу звуку. Високі значення звукового тиску - це показники вище 90 дБ. Практично ідентичний звук має Ніагарський водоспад або невеликий рок-концерт. Цей приклад показує що мікрофони, у яких високий показник звукового тиску, підходять для використання на концертах або в будь-який з областей з потужним звуком.

Діапазон частот

Чим цей показник ширше, тим якісніше мікрофон зможе захоплювати звук. Щоб записувати або передавати просту мову, вистачить обхвату діапазону 100-10000 Гц. Щоб записати вокал або інструменти, доведеться купувати мікрофон з більш широким обхватом частот.

Способи підключення

Мікрофони бувають провідні та безпровідні. Другий варіант більш зручний для караоке, адже немає ніякої плутанини з дротами. Єдиний нюанс - батарейки можуть сісти в будь-яку хвилину, що може виявитися вельми до речі. Уникнути неприємності допоможуть акумуляторні моделі з можливістю проводового підключення.

Цінові рішення

Маючи мінімум грошових коштів, можна придбати тільки мікрофон для спілкування, причому це може бути настільний, ручний або пріщепной варіант. Для якісної мови дешеві варіанти не підійдуть, а ось для Skype будуть вельми до речі.
Середній ціновий сегмент дозволить придбати досить якісний варіант брендового мікрофона початкового рівня. Він підійде для аматорської запису і караоке.
Не складно здогадатися, що серед дорогих моделей є все, що необхідно навіть самому прискіпливому клієнтові. Тут знаходяться тільки ті мікрофони, які мають максимальний частотний діапазон, відмінну чутливість і мають на увазі студійне використання.
 

Автор:
Опубликовано: ukrhit.com.ua